Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 1 września 2014 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny - 2014/2015.

Dzień ten jest szczególny ze względu na rocznice, które upamiętniają ważne historyczne wydarzenia w dziejach naszej ojczyzny. W tym roku obchodzimy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej, 70 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego oraz 100 rocznicę wybuchu I wojny światowej. Uczniowie klasy II i III gimnazjum przygotowali akademię poświęconą uczczeniu pamięci i bohaterstwa wszystkich, którzy polegli lub zginęli w czasie dramatycznych wydarzeń I i II wojny światowej. Program artystyczny składał się z utworów lirycznych poetów wojny i okupacji oraz pieśni towarzyszących polskim żołnierzom i powstańcom warszawskim w walce o odzyskanie wolności.

Piosenka „Biały krzyż”, kończąca uroczystość, zobowiązuje nas do pamięci i hołdu dla tych, którzy oddali życie za wolny „nowy dzień”.