Program "Liryka, epika, dramat. Rodzaje i gatunki literackie" w 2014 r

Agencja artystyczna Pro-Art-Krak kolejny raz zaprezentowała uczniom naszej szkoły (klasy IV - VI oraz gimnazjum) program pomyślany i przygotowany jako uzupełnienie wiedzy z języka polskiego. Tym razem 10 września 2014 roku obejrzeliśmy  spektakl "Rodzaje i gatunki literackie. Epika, liryka, dramat".

Aktorzy: Wojciech Habela i Jacek Lenczar w pełen humoru sposób przybliżyli młodzieży najważniejsze informacje dotyczące trzech rodzajów literackich. Posłużyli się przy tym fragmentami powieści, znanych wierszy, dramatów, zabawnymi 'przeróbkami' popularnych tekstów literackich i żartów słownych. Niejednokrotnie rozbawili widzów, zachęcili też kilkoro uczniów do współpracy i zabawy w teatr. Miejmy nadzieję, że treści zaprezentowane w lekki sposób pozostaną w uczniowskiej pamięci na dłużej.