Wycieczka klasy III gim. do Warszawy w 2014 r.

W październiku nasza klasa była na wycieczce w Warszawie w ramach projektu „Wiedza z gimnazjum bramą do lepszej przyszłości” finansowanego z funduszy Unii Europejskiej. W nocy, 7 października 2014 roku wyjechaliśmy spod szkoły w Witowie i razem z uczniami szkół w Dzianiszu i Kościelisku ruszyliśmy w stronę stolicy. Około godziny 7:00 rano wszyscy dotarliśmy na miejsce, a godzinęźniej byliśmy już po śniadaniu. Udaliśmy się więc na piesze zwiedzanie miasta. Dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Zobaczyliśmy m. in. Łazienki Królewskie, Pomnik Fryderyka Chopina, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Pomnik Małego Powstańca oraz odwiedziliśmy Muzeum Techniki. Po tak wyczerpującym dniu wszyscy udaliśmy się na posiłek do hostelu gdzie również zostaliśmy na noc. Następnego dnia wypoczęci i pełni sił po zjedzeniu śniadania ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Tam spędziliśmy większość dnia oglądając eksponaty i biorąc czynny udział we wszelkiego rodzaju doświadczeniach. Na koniec pobytu w tym miejscu zostaliśmy podzieleni na grupy i udaliśmy się na lekcje o tematyce biologicznej, chemicznej i fizycznej. Po tych zajęciach nadszedł czas na pożegnanie Warszawy. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwie do domu mając w pamięci wiele wspomnień.

Klaudia Bzdyk