Przygotowania do Konkursu Wiedzy o Gminie Kościelisko w 2014 r.

W dniach, 18 i 25 października 2014 roku w ramach przygotowań uczniów do "Konkursu Wiedzy o Gminie Kościelisko", odbyły się wycieczki terenowe do dolin tatrzańskich; Chochołowskiej i Kościeliskiej, pod opieką przewodnika tatrzańskiego Andrzeja Boczonia, oraz nauczyciela geografii Leszka Szlachtowskiego. Dziesięcioro uczestników, po pięć z Dzianisza i Witowa (Marianna Czuj, Natalia Ogórek, Marta Szwab, Zuzanna Laska i Szymon Długopolski) poznawało przyrodę i topografię zachodniej strony Tatr. Uczniowie mieli okazjem.in. zobaczyć Jaskinie Mroźną, Wąwóz Kraków, czy pokrytą już śniegiem Halę Ornak.

Natomiast 30 października 2014 roku miała miejsce prelekcja dotycząca życia na Podhalu, tradycji, stroju góralskiego itp. przygotowana przez p. Małgorzatę Karpiel - Bzdyk.

Konkurs odbędzie się końcem listopada w Zespole Szkół w Witowie. Uczestnikom, życzymy powodzenia!