IX Powiatowy Konkurs Recytatorski "Niektórzy lubią poezję".

21 listopada 2014 roku odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję”. Edycja jesienna zorganizowana jest dla dzieci młodszych szkoły podstawowej, czyli dla klas I - III. Organizatorem konkursu jest TCKiS „Jutrzenka” w Zakopanem. Tym razem mali recytatorzy mogli próbować swoich sił w pięknym wnętrzu Jasnego Pałacu w Zakopanem. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Ogórek z klasy I, Karol Watycha z klasy II oraz Dawid Czuj z klasy III. Mottem konkursu niezmiennie od samego początku jego istnienia jest fragment wiersza naszej wielkiej noblistki, Wisławy Szymborskiej. Co roku uczniowie z kilkunastu szkół prezentują swoje interpretacje wierszy znanych i mniej znanych polskich poetów piszących swoje utwory dla dzieci i nie tylko.

Oskar Ogórek recytacją wiersza J. Brzechwy „Pomidor” wywalczył III miejsce. Karol Watycha prezentował utwór tego samego poety „Ciaptak”, a Dawid Czuj, wiersz K. I. Gałczyńskiego o Józiu Powoniaku. Obaj chłopcy otrzymali wyróżnienia.