XIX Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko

28 listopada 2014 roku odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o Gminie Kościelisko, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i co roku kolejna szkoła z gminy Kościelisko. W tym roku uczestników i jurorów gościła Pani Agnieszka Maryniarczyk Dyrektor Zespołu Szkół w Witowie.

W części pisemnej konkursu wzięło udział 15 uczniów po 5 z każdej ze szkół z terenu gminy, a następnie 6 finalistów odpowiadało na pytania z topografii, etnografii, historii, przyrody. Informacje o gminie przygotowane zostały przez Apoloniusza Rajwę – geografa, taternika, speleologa, przewodnika tatrzańskiego. Pan Apoloniusz Rajwa przewodniczył komisji konkursu w skład której weszli także :

p. Piotr Hebda – nauczyciel z Zespołu Szkół w Kościelisku, p. Andrzej Boczoń nauczyciel z Zespołu Szkół w Witowie, p. Józef Kunc – Dyrektor Zespołu Szkół w Dzianiszu oraz p. Małgorzata Karpiel-Bzdyk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko.

Wśród finałowej szóstki najlepsza okazała się ;

• Zuzanna Laska z Witowa, I miejsce
  • Mgdalena Gąsienica z Dzianisza II miejsce
  • Dorota Słodyczka z Dzianisza III miejsce
  • Marianna Czuj z Witowa IV miejsce
  • Klemens Trzebunia z Kościeliska V miejsce
  • Magdalena Tylka z Dzianisza VI miejsce

Zwycięzcy otrzymali wartościowe książki oraz kalendarze na 2015 rok. Fundatorem nagród wraz z GOKR Kościelisko jest  Tatrzański Park Narodowy, któremu serdecznie dziękujemy.

Laureatom gratulujemy zwycięstwa i zapraszamy kolejne osoby do udziału w następnych edycjach konkursu. Przypominamy, że w przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy XX Konkurs Wiedzy o Gminie. ZAPRASZAMY.

Informacje pochodzą ze strony Gminy Kościelisko.