VII Gminny Konkurs Polonistyczny

Dnia 11 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół w Witowie odbył się VII Gminny Konkurs Polonistyczny – „Godzien ostróg i pasa rycerskiego”. Uczestnicy konkursu musieli popisać się swoją wiedzą ze znajomości związków frazeologicznych związanych z rycerstwem, rozwiązać „rycerską” krzyżówkę, odpowiedzieć na pytania dotyczące kodeksu rycerskiego, pasowania na rycerza, obrzędów i obyczajów dworskich a na koniec zmagali się z fragmentami tekstów z takich dzieł jak: „Krzyżacy”, „Pieśń o Rolandzie”, „Don Kichot z La Manczy” oraz „O królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Witowie oraz z Gimnazjum w Dzianiszu (po trzech uczniów z każdej ze szkół).

Godnymi ostróg i pasa rycerskiego okazali się być:

• I miejsce Michał Szczechowicz z Witowa
  • II miejsce Anna Gal z Witowa
  • III miejsce Władysława Kukulak z Dzianisza

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.