Dzień Ziemi w 2015 r.

Dnia 28 kwietnia 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.

Dzień ten obchodzony jest na całym świecie, aby upowszechnić problemy współczesnej ekologii, przedstawić inicjatywy na rzecz ochrony środowiska oraz promować postawy ekologiczne w społeczeństwie.

Jest to również protest przeciwko niszczeniu naszego środowiska.

My także pragniemy mieć swój udział w ochronie naszej planety, dlatego uczniowie przygotowali bogaty program artystyczno - naukowy, by zachęcić wszystkich do dbania o naturalne środowisko.

Grupa teatralna (dzieci z klasy II i III SP) przedstawiła inscenizację „Skrzat leśny” ukazującą problem zaśmiecania lasów. Bezmyślność człowieka zagraża zwierzętom i roślinom. Na szczęście są ludzie, którzy z ochotą biorą udział w akcji sprzątania świata i nakłaniają do tego innych.

Uczniowie klas starszych przygotowali recytacje i informacje związane z zagrożeniami na Ziemi wynikającymi z nieodpowiedzialnej  eksploatacji naszej planety.

Dziewczęta z klas IV - VI zaprezentowały modę ekologiczną. Kreacje z wykorzystaniem materiałów wtórnych można nosić na co dzień i od święta.

Miał również miejsce Konkurs wiedzy ekologicznej dla klas IV - VI. Zmagania wygrała drużyna klasy V.

Specjalnie w tym dniu społeczność szkolna założyła zielone stroje lub chociażby zielone akcenty podkreślające solidarność ze wszystkimi, którym los naszej planety nie jest obojętny.