Rekolekcje wielkopostne w 2015 r.

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – te słowa Jezusa Chrystusa były hasłem tegorocznych rekolekcji parafialnych w Witowie, które odbyły się w dniach 1 – 4 marca 2015 r. Rekolekcje prowadził O. Paulin Marian Pytel z Warszawy.  Spotkania rekolekcyjne współtworzyły zaproszone osoby: ks. Adam Świta – redaktor naczelny miesięcznika Don Bosco oraz p. Zofia Bachleda – przewodnik tatrzański z Witowa.

Uczniowie Zespołu Szkół w Witowie mieli podobnie jak w roku ubiegłym spotkania w kościele oraz w salce na plebanii. Ks. Adam w poniedziałek 2 marca zwracał uwagę dzieciom i młodzieży na ważność słowa w przekazie. Słowo pisane, słowo mówione musi posiadać treść w służbie prawdy i miłości. Wieczorem tego dnia odbyła się droga krzyżowa z Kojsówki do kaplicy Św. Anny na Płazówce.

Kolejny dzień rekolekcji to między innymi okazja do spowiedzi rekolekcyjnej oraz spotkania w salce z przewodnikiem tatrzańskim. Pani Zofia poprzez pokaz zdjęć z różnych wypraw górskich od Tatr aż po Himalaje ukazała piękno górskich krajobrazów, faunę i florę górską oraz przypomniała zasady bezpieczeństwa. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem lawinowym, sprzętem do turystyki letniej i zimowej - czekan, raki, sonda lawinowa, detektor.

Środa to czas podsumowania i dziękczynienia za słowo, które padało na serca w czasie rekolekcji.

Dziękujemy tym wszystkim którzy współtworzyli rekolekcje i w nich uczestniczyli.

Ks. Jan Lis