"Po co istnieje park narodowy?" - program TPN dla uczniów klas IV w 2015 r.

Uczniowie klasy IV SP wzięli udział w „Programie aktywnej edukacji przyrodniczej dla szkół gmin podtatrzańskich” organizowanym przez Tatrzański Park Narodowy, którego temat brzmiał: ”Po co istnieje park narodowy”?.

Zajęcia obejmowały wycieczkę do Doliny Białego Potoku, w trakcie której przewodniczka tatrzańska p. Alina Sidor praktycznie realizowała w/w temat. Oglądaliśmy kwiaty tatrzańskie kwitnące o tej porze roku, a także uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji związanych ze strukturalną budową lasów tatrzańskich. W trakcie wycieczki uczniowie wypełniali specjalnie przygotowane ćwiczenia, których treść miała za zadanie sprawdzenie wiedzy uczniów. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali materiały o roślinach i zwierzętach tatrzańskich.