Wizyta uczniów kl. III gim. w Sądzie Rejonowym oraz na Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem w 2015 r.

Dnia 28 maja 2015 roku uczniowie klasy III gim. naszej szkoły udali się do Sądu Rejonowego oraz do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem. W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w rozprawie sądowej. Dzięki uprzejmości sędziego J. Kukli gimnazjaliści poznali procedury sądowe, organizację sali rozpraw oraz dowiedzieli się co oznaczają kolory żabotów na togach (czerwony – prokurator, zielony – adwokat, fioletowy – sędzia).

Następnie gimnazjaliści wraz z opiekunami udali się do Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy oprowadzili naszą grupę po remizie. Specjalnie dla nas przeprowadzono próbny alarm pożarowy. Uczniowie mieli okazję dokładnie przyjrzeć się wyposażeniu wozu strażackiego a nawet przymierzyć strój jakiego używają strażacy podczas akcji pożarniczych. Dowiedzieli się również jak działa system zawiadamiania o pożarze między poszczególnymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej. Zwiedzanie Komendy odbyło się w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa.

Wyjazd do Zakopanego zorganizowali p. Marta Osadzińska i p. Andrzej Boczoń.