Wycieczka klasy III gim. do Krakowa i Wieliczki w 2015 r.

W maju 2015 roku klasy III gimnazjum z Gminy Kościelisko były na wycieczce w Krakowie i Wieliczce w ramach projektu „Wiedza z gimnazjum bramą do lepszej przyszłości” finansowanego z funduszy Unii Europejskiej.

Rankiem, 18 maja uczniowie ze szkół w Witowie, Dzianiszu i Kościelisku wyruszyli w stronę Krakowa. Po około dwóch godzinach dotarli na miejsce. Na początku udali się do kina na film pt. „Hubble” w technologii 3D, opowiadający o misji siedmiorga astronautów, której celem było uratowanie słynnego orbitalnego obserwatorium.

Następnie młodzież zjadła posiłek i poszła do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie bardzo ciekawie spędzili czas przeprowadzając różne doświadczenia poszerzające wiedzę z dziedziny fizyki i świata przyrody.

Ostatnim punktem wycieczki była Kopalnia soli „Wieliczka”. Gimnazjaliści wraz z przewodnikiem zwiedzili średniowieczną kopalnię. Po tak ogromnie wyczerpującym dniu uczniowie wrócili szczęśliwie do domu, bogatsi o nowe doświadczenia i wiele wspomnień.