Wycieczka do Zatoru dla klasy I SP w 2015 r.

15 czerwca 2015 roku klasa pierwsza udała się na wycieczkę do Zatoru. Park Ruchomych Dinozaurów - to park rozrywki dla dzieci. To tutaj czekało na nas mnóstwo atrakcji. Wśród ok. 100 różnych gatunków dinozaurów mogliśmy podziwiać te najmniejsze, jak i te gigantycznych rozmiarów gady, które niegdyś siały postrach na Ziemi. Były to Zauropody i największa atrakcja parku Tyranozaur - Rex. Widzieliśmy również Diplodoka, Ceratopsa, Pterodaktyla, Pterozaura i Alozaura. Większość gadów poruszała się i wydawała dźwięki, co sprawiło, że przenieśliśmy się w daleką przeszłość, do czasów, gdy na Ziemi panowały dinozaury.

Kolejną atrakcją wycieczki było Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym oglądaliśmy skamieliny ważek, ryb, ptaków i elementy szkieletów dinozaurów. Na zakończenie wycieczki pierwszoklasiści obejrzeli w kinie 5 D film ,,Zagłada dinozaurów". Film wywołał ogromne emocje. Uczniowie dowiedzieli się, że przyczyną wyginięcia gadów byłm.in. meteoryt, który uderzył w Ziemię, nagłe oziębienie klimatu, jak również zmiana szaty roślinnej.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Wadowice, rodzinne miasto Jana Pawła II i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie przy Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.