XV Witowiańska Watra

W niedzielę 26 lipca w Witowie odbyła się już po raz piętnasty Witowiańsko Watra. Impreza została zorganizowana przez Oddział Związku Podhalan w Witowie  przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Witowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej w Kościelisku oraz przy wsparciu Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury.

Po rozpoczęciu Watry wystąpił zespół ludowy „Rzepioki” oraz Parafialna Orkiestra Dęta z Witowa, która zagrała przebojowy koncert.

O godzinie 15 rozpalono watrę, która jest symbolem współpracy oraz miejscem wspólnego spotkania mieszkańców Witowa, gości z całej Polski i zagranicy. Kolejnym ważnym punktem był występ naszego szkolnego zespołu „Mali Witowianie”. Młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Witowie pokazali taniec i śpiew, za co publiczność nagrodziła ich brawami. Jak co roku w czasie Watry przeprowadzone zostały regionalne konkursy.

Dla publiczności z pewnością dużymi atrakcjami były występy zespołów zagranicznych. Zespół studencki „Wesna” z Ukrainy przedstawił bogaty repertuar tańców z różnych regionów Ukrainy, a wokalistki zaśpiewały wiele przebojów zza wschodniej granicy Polski.

Z kolei zespół „Erdevik” z Serbii pokazał zwyczaj sprzed 100 lat - posiady w karczmie.

I jeszcze na zakończenie w strojach „pańskich” wystąpił zespół „Rzepioki” z Rzepiennika niedaleko Gorlic.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Gminy Kościelisko.