Zajęcia edukacyjne pt. "Ptaki wokół nas" przygotowane przez TPN dla klasy I SP w 2015 r.

14 grudnia 2015 roku uczniowie klasy I SP byli w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod tytułem „Ptaki wo­kół nas”. Obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, która przybliżyła im najciekawsze informacje na temat ptaków żyjących w Tatrach. Wykazali się zrę­czno­ścią podczas składania z papieru dziobu ptaka oraz opanowali umiejętność śpiewania piosenki „Kochajmy ptaki”. Rozwiązywali zagadki i różne za­da­nia. Słu­chali również opowiadania, do którego później malowali ilustrację. Na zakończenie zwiedzili „Wozownię”, w której prezentowana jest kolekcja kręgowców wy­bi­tnego preparatora Antoniego Kocyana.  Dzieci były bardzo zadowolone z wy­cie­czki, otrzymały ciekawe materiały, które pozwolą im utrwalić wia­do­mo­ści o ptakach.