"Dzieci Króla Baśni" - spektakl dla uczniów klas II i III SP w 2015 r.

9 listopada 2015 roku uczniowie klasy II i III SP pod opieką wychowawczyni p. Renaty Górak i p. pedagog Kamili Mateja udali się do Nowego Targu na spektakl teatralny "Dzieci Króla Baśni" przygotowany przez Teatr Artenes z Wrocławia.
Bohaterami przedstawienia była trójka rodzeństwa, która wciąż sobie dokuczała. Kłótniom nie było końca. Przyglądał się temu Król Baśni i postanowił przemienić niesfornych psotników w bajkowe postaci. Chciał bowiem, by dzieci zrozumiały, jak to jest, gdy niesłusznie jesteśmy uważani za kogoś gorszego. Przygody, jakie przeżyły dzieci, sprawiły, że stały się grupą przyjaciół dla których wspólna zabawa i wzajemny szacunek były czymś najoczywistszym na świecie. Spektakl bardzo podobał się naszym uczniom dzięki świetnej kreacji aktorskiej, muzyce i technice scenicznej.