Spektakl pt. "Piotruś i wilk" dla uczniów kl. "0" i I SP w 2016 r.

W dniu 4 kwietnia 2016 roku klasy 0 – I SP wzięły udział w wycieczce na spektakl teatralny pt. „Piotruś i Wilk” do Miejskiego Domu Kultury w Nowym Targu. Przedstawienie przygotował Teatr Artenes z Wrocławia. Spektakl oparty został na znanej baśni Sergiusza Prokofiewa o tym samym tytule. Uczniowie mieli okazję oglądać i przeżywać przygody grupy przyjaciół. Główni bohaterowie to Piotruś i jego dziadek, kot, kaczka oraz wilk. Podobnie jak w bajce „Czerwony Kapturek”, tak i w przedstawieniu „Piotruś i Wilk”, przyjaciele dzięki wspólnym działaniom uratowali przyjaciółkę – kaczuszkę.  Za sprawą  przyjaźni, dającej siłę do działania główni bohaterowie nie ulegli zastawionym przez przebiegłego wilka pułapkom. Dewizą przyjaciół było hasło „Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego”. Najmłodsi widzowie mogli przekonać się, że warto słuchać dobrych rad starszych od siebie osób, aby zapobiec nieszczęściu. Mogli też zauważyć, że prawdziwa przyjaźń jest niezwykle ważna. W sytuacjach trudnych wsparcie bliskich osób może pomóc w wykonaniu rzeczy niemożliwych.