Zajęcia edukacyjne w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN dla uczniów kl. III SP w 2016 r.

21 września 2016 roku klasa III SP już po raz kolejny wzięła udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowegow Zakopanem. Tym razem uczniowie poznali tajniki życia drzew. Uczyli się rozpoznawać drzewa liściaste i iglaste po liściach i owocach. Poznali wiele gatunków drzew rosnących w Tatrach. Dowiedzieli się, że drzewa są potrzebne nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Uczniowie musieli również zmierzyć się z zadaniem matematycznym i obliczyć ile drzew potrzeba, aby wyprodukowana przez nie ilość tlenu wystarczyła do życia wszystkim uczniom w naszej  klasie. Zadanie udało się wykonać. Pani Beata Bańka prowadziła zajęcia w bardzo ciekawy sposób, zachęcała do pracy wszystkich uczniów, nagradzała za dobrze wykonane zadania. Pokazała jak należy mierzyć wysokość drzewa za pomocą kija i liny i wcale nie wspinać się na jego czubek!  Zajęcia zakończyły się degustacją dżemu z jarzębiny, soku z brzozy i syropu z młodych pędów sosny.Uczniowie klasy III byli bardzo zadowoleni i już czekają na następne zajęcia, tym razem będzie to piesza wycieczka do Doliny Białego, oczywiście w czwartej klasie.