Wycieczka kl. VI SP na Kasprowy Wierch w ramach akcji "Bliżej Tatr" w 2016 r.

Uczniowie klasy VI SP zakończyli swój udział, w trwającym od klasy pierwszej programie „Bliżej Tatr” wspaniałą wycieczką wysokogórską dnia 13 września 2016 roku.
Trasa wycieczki miała swój początek w Kuźnicach, skąd kolejką linową wyjechaliśmy na Kasprowy Wierch. Tam przy pięknej, prawie bezchmurnej pogodzie podziwialiśmy panoramę.
Następnie przez Suchą Przełęcz zeszliśmy do schroniska „Murowaniec” i po dłuższym odpoczynku przez Dolinę Jaworzynki do Kuźnic.
W trakcie wycieczki dzieci słuchały uważnie informacji podawanych przez p. Alicję Sidor, naszego przewodnika, a następnie wypełniały specjalne zeszyty z ćwiczeniami dotyczącymi flory i fauny Tatr, topografii i historii. Szkoda, że nasza przygoda z Tatrami w tej formie już się zakończyła.
Serdecznie dziękujemy p. Alicji Sidor, która w sposób niezwykle ciekawy i wyczerpujący prowadziła nas w świat Tatr.