Wycieczka kl. IV SP do Zakopanego w 2016 r.

Dnia 27 października 2016 roku klasa IV pod opieką p. Anny Gąsienicy i p. Reginy Mrowca – Kenar udała się na wycieczkę do Zakopanego w celu odwiedzenia cmentarza na Pęksowym Brzyzku. Tam p. Regina zapoznała uczniów z historią tego sakralnego miejsca. Następnie oprowadziła alejkami, przy których znajdują się miejsca pochówku wielu znanych postaci: Stanisława Witkiewicza, Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Władysława Hasiora, Kornela Makuszyńskiego, Sabały, ludzi wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Prawie 500 grobów to niepowtarzalne dzieła sztuki, wykonane w drewnie, metalu lub kamieniu, z góralskimi krzyżami, rzeźbionymi w motywy podhalańskie. Następnie klasa udała się do wilii „Atma”, w której mieszkał i tworzył znany kompozytor Karol Szymanowski. Odbyła się tam lekcja muzealna pt. „Kim byli Harnasie” prowadzona przez pracownika owego muzeum. Zajęcia przybliżyły uczniom sylwetkę i twórczość wybitnego artysty.