XV Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko

Dnia 26 maja 2010 roku w Zespole Szkół w Kościelisku odbył się XV Konkurs Wiedzy o Gminie Kościelisko. Piętnastu uczestników, po pięciu z każdej ze szkół naszej gminy (Dzianisz, Kościelisko i Witów) o godz. 9:00 rozpoczęło część pisemną konkursu. Pytania konkursowe  przygotował p. Apoloniusz Rajwa. Test zawierał pytania z 5 działów: topografia, przyroda, historia, etnografia i organizacja gminy. Uczniowie sprawnie poradzili sobie z pytaniami testowymi. Po tej części wyłoniono 6 najlepszych uczniów (4 z Witowa i 2 z Dzianisza), którzy przeszli do finału. W tym etapie uczestnicy odpowiadali ustnie na pytania zadawane przez jury. Poziom był bardzo wyrównany. Pierwsze miejsce zajął uczeń z ZS w Dzianiszu Maciej Pabin, drugie Mateusz Kopeć z ZS w Witowie i trzecie Maria Frączek z ZS w Witowie. Finałowa szóstka otrzymała nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy pamiątkowe broszury o Gminie Kościelisko.