Wizyta uczniów klasy III SP w Ośrodku Zdrowia w Witowie w 2017 r.

31 maja 2017 roku trzecioklasiści wybrali się z wizytą do Ośrodka Zdrowia w Witowie. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z realizacją programu edukacji prozdrowotnej "Moje zdrowie - mój wybór", którego celem jest kształtowanie właściwych postaw, umiejętności i nawyków związanych ze zdrowym stylem życia.

Pani pielęgniarka Teresa Pabin oprowadziła uczniów po gabinetach znajdujących się w budynku, opowiadając o pracy lekarza pediatry, stomatologa i pielęgniarki. Dzieci dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór, zdrowe odżywianie i higiena ciała. W gabinecie zabiegowym uczniowie obejrzeli aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego oraz elektrokardiogram umożliwiający wykrywanie odchyleń związanych z pracą serca. W gabinecie stomatologicznym pani doktor sprawdziła pacjentom stan uzębienia i podpowiedziała jak dbać o zęby, żeby jak najdłużej były piękne i zdrowe. Na koniec spotkania dzieci wręczyły pracownikom Ośrodka Zdrowia w Witowie kwiaty i podziękowanie w formie pamiątkowej tablicy.