Wycieczka na Słowację w 2017 r.

W piątek, 29 września 2017 roku klasy VI SP i III gim. udały się na wycieczkę na Słowację. Chwilę po ósmej rano uczniowie pod opieką wychowawczyń oraz kilku mam wyruszyli w stronę polsko-słowackiej granicy. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Jaskinia Demianowska Wolności. Wspaniała ornamentyka różnobarwnych form krasowych zachwyciła wszystkich. Liczne stalagmity, stalaktyty i stalagnaty zadziwiały różnorodnością, nacieki wapienne w kolorach różowym, czerwonym, żółtym czy szarym stworzyły wspaniałe twory skalne przypominające kościelne organy. Przez jaskinię przepływa potok Demianówka, w czasie zwiedzania jaskini mijaliśmy również podziemne jeziorka. Jaskinia Demianowska Wolności należy do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych jaskiń słowackich. Po przejściu prawie 2 km i pokonaniu około 900 schodów wyszliśmy na powierzchnię. Po speleologicznych atrakcjach ruszyliśmy do Aquaparku Tatralandia, aby zażyć kąpieli w wodach termalnych i zrelaksować się po trudach całego tygodnia. Aquapark został przystrojony już na Halloween. Był więc ogromny statek piracki, kościotrupy, czarownice itp. Uczniowie mogli przez ponad trzy godziny szaleć w licznych ciepłych basenach, pograć w wodną piłkę siatkową, odpocząć w jacuzzi czy pozjeżdżać na zjeżdżalniach wodnych. Wyjazd okazał się być bardzo udany, pogoda dopisała, wszyscy wrócili szczęśliwi i zrelaksowani. W dużej mierze wycieczka była możliwa dzięki szczodrości i życzliwości zakopiańskiego biura podróży Tatra Travel, które sponsorowało naszym uczniom pobyt w Aquaparku Tatralandia. Serdecznie dziękujemy!