Kolonia Letnia w Kobylnicy

Po raz kolejny piątoklasiści z Gminy Kościelisko wyjechali na kolonie do zaprzyjaźnionej Gminy Kobylnica. Współpraca obu gmin trwa już od dłuższego czasu i oparta jest na obopólnych korzyściach. Dzieci z Kobylnicy spędzają wakacje w górach, a nasi uczniowie bawią w tym czasie nad morzem. Tegoroczny wyjazd miał miejsce w dniach: 03.07.2010r. - 12.07.2010r. i był pełen atrakcji. Uczniowie i ich opiekunowie mieszkali w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy, mieli do swej dyspozycji ogromną halę sportową, z której chętnie korzystali. Organizatorzy umożliwili uczestnikom kolonii bardzo częste wyjazdy do Ustki-na plażę, gdzie pod czujnym okiem ratowników z WOPR-u mogli oni zażywać morskich kąpieli. Jedną z największych atrakcji dla naszej młodzieży był rejs okrętem "Dragon" pod piracką banderą :) Dzieci zwiedziły również skansen w Szymbarku, gdzie zobaczyły najdłuższą deskę świata mierzącą ponad 36 metrów, dom Sybiraka, bunkier Gryfa Pomorskiego oraz dom do góry nogami. Przy okazji poznały bogatą kulturę Kaszub. Zorganizowano również wycieczkę na ruchome wydmy czołpińskie (Słowiński Park Narodowy). Nasi uczniowie na bosaka dzielnie wędrowali przez piaszczyste pagórki aż do brzegów morza a następnie do latarni morskiej w Czołpinie. Tego samego dnia zwiedzili również muzeum w Smołdzinie oraz Skansen Wsi Słowińskiej w Klukach z pięknie zachowanym budownictwem szachulcowym. Oprócz tego dzieci obejrzały wspaniały koncert folklorystycznego zespołu pieśni i tańca "Suniczka" z Mińska i były na seansie filmowym pt. "Shrek Forever", który bardzo wszystkich rozbawił. W sobotę, tuż przed wyjazdem dzieci wzięły udział w uroczystościach z okazji święta Szkoły Policyjnej w Słupsku. Atrakcji nie brakowało. Policja zorganizowała pokaz z użyciem nowoczesnego robota, strażacy natomiast przeprowadzili pozorowaną akcję ratunkową, na koniec uczniowie zobaczyli film o niebezpieczeństwach na drogach. Tego samego dnia wieczorem jeden z policjanów wygłosił wykład o zagrożeniach związanych z narkotykami. Wakacje w Kobylnicy były bardzo udane, pogoda jak i organizacja nie zawiodły.