Wystawka książek Wandy Chotomskiej w bibliotece szkolnej w 2019 r.

W naszej szkolnej bibliotece upamiętniona została postać pani Wandy Chotomskiej, polskiej pisarki,zmarłej 2 sierpnia 2017 roku, autorki ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych.

Grzegorz Kasdepke powiedział o Poetce: "Szwedzi mają Astrid Lindgren, Finowie Tove Jansson, a Polacy - Wandę Chotomską".

Na regałach bibliotecznych obejrzeć można wystawkę książek dostępnych w wypożyczalni, między innymi: "Tadek Niejadek", "Przygody jeża spod miasta Zgierza", "Wiersze dla dzieci". Poza tym biografię, puzzle z fotografii pani Wandy oraz wiele innych ciekawostek związanych z życiem i twórczością Poetki zawiera lapbook dostępny dla uczniów w części naszej małej czytelni.

Anna Rejewska