XXXIX Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięli udział w eliminacjach powiatowych XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody zostały rozegrane dnia 23 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem.

Turniej składał się z 4 konkurencji:

• test ze znajomości przepisów w ruchu drogowym,
  • test dot. zachowania na skrzyżowaniach,
  • rowerowy tor przeszkód
  • udzielanie pierwszej pomocy.

W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 12 drużyn a reprezentacja naszej szkoły w składzie:

• Magdalena Palenica,
  • Anna Kopeć,
  • Kacper Gach
  • Kamil Leksander

zajęła I miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Kacper Gach a Magdalena Palenica zajęła II lokatę.

W kategorii szkół gimnazjalnych startowało 9 zespołów a reprezentanci gimnazjum w składzie:

• Piotr Długopolski,
  • Jan Szwab,
  • Jan Kopeć

zajęli I miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jan Kopeć Jan Szwab i Piotr Długopolski exaequo zajęli miejsce III.

Tym samym obie drużyny zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który został przeprowadzony w dniach 17 i 18 maja w Mikluszowicach  (pow. bocheński).

W finale wojewódzkim wzięły udział 22 drużyny ze szkół podstawowych i 21 ze szkół gimnazjalnych. Na tym etapie dodatkową konkurencję stanowił przejazd przez miasteczko ruchu drogowego. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zajęliśmy 9 miejsce a w grupie szkół gimnazjalnych 7.

Nauczycielami przygotowującymi uczniów do turnieju byli: Ewa Boczoń - pierwsza pomoc, Andrzej Boczoń - przepisy ruchu drogowego, tor przeszkód.