Szkolne kolędowanie w 2019 r.

Czwartek, 19 grudnia 2019 roku, to dzień dla wszystkich radosny i pachnący Świętami Bożego Narodzenia.

Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą wizytą duszpasterską w naszej szkole. Ks. proboszcz Sylwester Rozenberg pobłogosławił całą społeczność szkolną, a wspólnie odśpiewana kolęda wprowadziła nas w bożonarodzeniowy nastrój.

Następnie ogłoszono wyniki konkursu "Szopka bożonarodzeniowa" i wręczono nagrody zwycięzcom oraz wyróżnienia dla uczniów biorących udział w konkursie.

Nagrody otrzymali:

• Krzysztof Solarczyk kl. II,
  • Antonina Watycha kl. V,
  • Michał (kl. II) i Marcelina (kl. I) Chrobak,
  • Cyprian Dzierzęga kl. III,
  • Gabriela Masny kl. II,
  • Julia Granat kl. VIII,
  • Sebastian Sieczka kl. IV.

Wyróżnienia:

• Anna Szczechowicz kl. I,
  • Michał Dubiel kl. II,
  • Jakub (kl. II) i Szymon (kl. VI) Komperda,
  • Gabriela Marciniak kl. VI,
  • Anna (kl. VI) i Artur (kl. II) Niźnik,
  • Wiktoria Pawlikowska kl. VII,
  • Karolina Bobak kl. III,
  • Szymon Lasak kl. IV,
  • Mateusz Koenig kl. V,
  • Dominik Sieczka kl. V,
  • Aleksandra Bobak kl. VI,
  • Maciej i Piotr Ścisłowicz kl. V.

Zespół Mali Witowianie zaprezentował góralską pastorałkę wyrażającą radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Jak co roku, wszystkie oddziały przygotowują specjalnie na ten dzień swoje kolędy. Prezentują je całe grupy albo przedstawiciele klas. Ten koncert kolęd jest wspaniałym przeżyciem. Można śpiewać razem z wykonawcami bądź słuchać w zadumie pięknych muzycznych opowieści o narodzinach Pana Jezusa. W tym roku mogliśmy posłuchać również informacji na temat zwyczajów związanych ze Świętami oraz recytacji wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.

Samorząd Uczniowski złożył życzenia świąteczne, a Rada Rodziców przygotowała smaczne, pięknie udekorowane pierniczki, którymi wszystkich poczęstowano.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania świąteczne w klasach, gdzie w miłej, rodzinnej atmosferze wymieniano się serdecznościami i smakowano specjalnie przygotowane potrawy.