XI Dzień Regionalny

Dnia 8 czerwca 2012 roku miał miejsce w naszej szkole XI Dzień Regionalny pod hasłem "Góralsko strawa".

W atmosferze kulinarnej odbyły się konkursy na temat znajomości potraw kuchni regionalnej, używanych naczyń i wykonywanych czynności przez lud Podhala.

Poszczególne zespoły klasowe przygotowały rownież w salach lekcyjnych kąciki kuchni góralskiej. Zsumowane punkty za wystrój klas i wiedzę teoretyczną pozwoliły zająć zespołom odpowiednio w kategorii szkoły podstawowej:

• I miejsce kl. V
  • II miejsce kl. IV
  • III miejsce kl. VI

i w kategorii gimnazjum:

• I miejsce kl. III gim.
  • II miejsce kl. I gim.
  • III miejsce kl. II gim.

Nasz dzień regionalny uświetnił występ zespołu "Mali Witowianie". Młodzi górale zebrali ogromne brawa i wyrazy uznania za piękny taniec i śpiew. Na zakończenie Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczniów i nauczycieli poczęstunek w postaci tradycyjnych moskoli.