XV Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Kościelisku

Dnia 22 listopada 2012 roku odbył się jubileuszowy XV Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Kościelisku. Trzy zespoły regionalne działające przy gminnych szkołach zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne. Jako pierwszy wystąpił zespół „Mali Dzianiszanie”, następnie reprezentująca naszą szkołę grupa „Mali Witowianie”, a na koniec zespół „Polany” z Kościeliska. Serdeczne podziękowania za pracę z młodzieżą otrzymali opiekunowie i instruktorzy szkolnych zespołów regionalnych. Na ręce p. Agaty Szeligi i Państwa Sobczyk złożono pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu występów dzieci otrzymały poczęstunek.

Oprócz zespołów swoje umiejętności gry na skrzypcach zaprezentowali uczniowie z wszystkich trzech szkół, którzy uczęszczają na zajęcia do p. Macieja Gąsienicy – Mracielnika.

Przy okazji jubileuszowego przeglądu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych za rok szkolny 2011/2012 dla uczniów Gminy Kościelisko. Wśród wyróżnionych byli również nasi uczniowie:

• Agnieszka Chrapkiewicz z kl. V SP
  • Jan Kopeć z kl. VI SP