XII Szkolny Dzień Regionalny

"Aby człowiek wiedział dokąd idzie musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci".

Te słowa stały się myślą przewodnią naszego XII Szkolnego Dnia Regionalnego, którego głównym tematem było stulecie kościoła w Witowie. Pamiętajmy o naszych korzeniach, zgłębiajmy historię naszej małej ojczyzny, nie zapominajmy o tym, że Witów liczy już ponad 400 lat, a kościół obchodzi swoje stulecie istnienia.
Na uroczystości Dnia Regionalnego gościliśmy panią Czesławę Boblak autorkę monografii "Historia kościoła w Witowie". Ogromną niespodziankę sprawił nam ks. Piotr Szeląg, który przyjechał z Turynu i odwiedził nas po rocznej nieobecności.
XII Dzień Regionalny rozpoczął występ zespołu "Mali Witowianie". Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego "Kościółek w Witowie".

KATEGORIA RYSUNEK KREDKĄ OŁÓWKOWĄ

• II MIEJSCE – WERONIKA FRĄCZEK
  • III MIEJSCE – SABRYNA JASIONEK
  • WYRÓŻNIENIE – GRZEGORZ HUDYKA
Uczennica klasy III gim. Katarzyna Boblak przedstawiła prezentację multimedialną poświęconą najciekawszym wydarzeniom z historii Witowa na przestrzeni stu lat, np. lot balonu w 1938 roku, wizyta prezydenta Mościckiego, założenie i uroczyste otwarcie schroniska w Dolinie Chochołowskiej.
Następnie odbyły się konkursy wiedzy z historii kościoła w Witowie.

• I miejsce drużyna klasy VI w składzie: M. Czuj, E. Frączek, P. Medyk
  • II miejsce drużyna klasy IV w składzie: S. Jasionek, E. Szymusiak, K. Topór
  • III miejsce drużyna klasy V w składzie: A. Chelewska, A. Chrapkiewicz, W. Frączek

• I miejsce drużyna klasy III w składzie: P. Dyna, A. Pacyga, M. Szwab
  • II miejsce drużyna klasy I w składzie: Z. Laska, M. Giewont, M. Szczechowicz
  • III miejsce drużyna klasy II w składzie: M. Kojs, M. Liszka, K. Słodyczka

Dzień Regionalny zakończył się wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Aromatyczny żurek smakował wszystkim a przepyszne lody śmietankowo - czekoladowe z polewą truskawkową przypominały nam, że zbliżają się wakacje.