previous arrow
next arrow
Slider

Wyjazd klasy VIII SP i III gim. do remizy Państwowej Straży Pożarnej oraz Sądu Rejonowego w Zakopanem w 2019 r.

        Uczniowie klasy III gimnazjum w dniu 5 czerwca 2019 roku udali się wraz z wychowawczynią do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej oraz Sądu Rejonowego w Zakopanem.

W czasie wizyty w budynku straży mieli okazję obejrzeć profesjonalne wyposażenie wozów strażackich oraz standardowy strój (w zmienionych barwach, co uwidocznione zostało na zdjęciach), który używany jest podczas akcji pożarniczych. Ponadto uczniowie mogli zdobyć wiele ciekawych informacji dotyczących rodzajów akcji służb i zakresu ich działania.

Następnie uczniowie udali się do głównego budynku Sądu Rejonowego w Zakopanem i tam wzięli udział w prawdziwej rozprawie sądowej, której przewodniczył pan Sędzia Janusz Kukla. Sprawa dotyczyła niepłaconych alimentów. Sędzia szczegółowo wyjaśnił, na czym polega postępowanie sądowe i wszelkie procedury z nim związane, objaśnił także role wszystkich osób, biorących udział w rozprawie (np. prokuratora, obrońców, sędziego).

Profesjonalizm i ogromna wiedza oraz doświadczenie Sędziego wywarły wrażenie na młodzieży, która pierwszy raz odwiedziła mury sądu.

Podobną wycieczkę w maju odbyła również klasa VIII SP wraz ze swoim wychowawcą p. Andrzejem Boczoniem.

Anna Rejewska

Galeria zdjęć