"Wielcy rodacy" - program edukacyjny w 2019 r.

4 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w widowisku edukacyjnym „Wielcy Rodacy”. Spektakl prowadził pan Stanisław Ślesicki, który i tym razem w ekspresowym tempie, gorącej atmosferze, z olbrzymią dawką humoru, a przy tym z zachowaną dyscypliną zabrał uczniów w odległe czasy i miejsca. Barwne widowisko, zgodnie z dewizą: ”Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na sto dwa!”, z wartką akcją przeplatane było sprawami ważnymi dla naszego kraju. Wspomniani zostali wybitni i zasłużeni dla naszego państwa rodacy oraz wydarzenia zmieniające bieg naszej historii. Poprzez gry i zabawy uczniowie zdobywali wiedzę na temat sławnych Polaków i historii naszego kraju. Odgadywali zaszyfrowane hasła, poznali historię ruchomego domu Michała Drzymały. W radosnej zabawie uczestnicy widowiska dowiedzieli się również, że z polskich banknotów można uczyć się historii, co Sienkiewicz powiedział na bankiecie w Sztokholmie i z jakiej okazji oraz jak Karol Wojtyła żegnał się z Ojczyzną. Wszyscy bawili się wspaniale, a i na pewno dużo zapamiętali. Była to pouczająca lekcja historii. Dziękujemy.

Teresa Nitka