previous arrow
next arrow
Slider

Dzień Patrona w 2019 r.

W tym roku Dzień Patrona naszej Szkoły przybrał całkiem odmienny kształt - zamiast konkursów wiedzy o życiu i działalności księdza Leona Musielaka, udaliśmy się na pieszy rajd po pięknych okolicach Witowa.

W czwartek, 13 czerwca grupa starszych uczniów wyruszyła spod szkoły w kierunku Kojsówki, młodsi z kolei z tego miejsca zbiórki wędrowali na Płazówkę pod kaplicę św. Anny. Gdy wszyscy uczestnicy dotarli do drewnianej kaplicy, ksiądz proboszcz odprawił krótkie nabożeństwo, w którym wspomniał św. Annę, Matkę Maryi i uroczystości w Witowie z Nią związane oraz postać naszego Patrona, księdza wychowującego młodzież poprzez aktywizowanie do działań, także turystycznych. Po nabożeństwie uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami udali się drogą przez las do Roztok, aby świętować ten dzień wspólnie.

Z miejsca biwakowego kolejno wyruszały grupki dzieci i młodzieży, by uczestniczyć w konkursach, zabawach i grach terenowych. Na polanie, obok szałasu i drewnianego zadaszenia dającego cień, rozpalone zostało ognisko, w którym mimo upału, młodzież samodzielnie smażyła smaczne kiełbaski i chleb (Przygotowane przez Radę Rodziców). W tym czasie nieopodal rozgrywały się konkursy sportowe, przeciąganie liny, gra w siatkówkę i badmintona itp.

Upał mocno dawał się we znaki, nie zepsuło to jednak humorów. Udany Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka pozostawił, miejmy nadzieję, miłe wrażenia uczestnikom tej uroczystości.

Rejewska Anna

Galeria zdjęć