previous arrow
next arrow
Slider

Wycieczka uczniów klas VII i VIII do Krakowa w 2019 r.

        Dnia 14 października 2019 roku uczniowie klas VII i VIII wybrali się do Krakowa na wycieczkę. Głównym celem naszej wyprawy był spektakl pt. „Balladyna” w teatrze „Groteska”. Twórcom udało się w sposób mistrzowski pokazać dwupoziomowość utworu (świata ludzi i świata elfów – rzeczywistości realnej i nadprzyrodzonej). To dzięki temu, że w większość postaci wcielają się lalki, animowane przez troje aktorów. Nimfa Goplana miesza się w losy ubogich sióstr Balladyny i Aliny, kierując do ich domu księcia Kirkora. W tej niezwykłej interpretacji romantycznego dramatu o fenomenie zła opowiada się skromnymi, ale jakże wyrazistymi środkami. Młodzież opuszczała mury teatru pełna wrażeń, dotąd nie spotkała się z taką formą spektaklu.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Najwięcej emocji dostarczyła zabawa na ruchomej platformie równowagowej i karuzeli. Uczniowie mogli także poczuć jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i wykonać wiele innych eksperymentów, a przede wszystkim poprzez osobiste doświadczanie i przeżywanie zjawisk fizycznych, z udziałem własnych zmysłów, próbować zrozumieć świat otaczających nas zjawisk. Przeprowadzono doświadczenia z optyki, mechaniki i akustyki. Uczniowie byli wyjątkowo zadowoleni z tak ciekawej lekcji. Po tak mile spędzonym dniu pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.

Anna Gąsienica

Galeria zdjęć