previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Inscenizacja noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra pani” w Domu Ludowym w Kościelisku w 2019 r.

        Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły, w dniu 30 września 2019 roku zaproszeni zostali na inscenizację noweli pozytywistycznej pisarki - Elizy Orzeszkowej – w wykonaniu pracowników Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej.

Wśród widzów nie mogło także zabraknąć koleżanek i kolegów z klasy III szkoły podstawowej, rówieśników Michaliny Bednarz, która wcieliła się w rolę Helenki. Narratorką, przybliżającą treść noweli, była p. Małgorzata Karpiel Bzdyk. Tytułową rolę „dobrej pani” odegrała p. Danuta Pyziak, a służącą, pannę Czernicką – p. Elżbieta Filipiec. Aktorzy ubrani byli w stroje stylizowane, na te z epoki współczesnej autorce tekstu.

Młodzież miała okazję poznać problematykę dzieł z czasów rozbiorowych, podobnie jak wszyscy czytelnicy, w ramach akcji Narodowego Czytania.

Anna Rejewska