Święty Mikołaj z wizytą u najmłodszych uczniów naszej szkoły w 2019 r.

„Jeśli święty Mikołaj lodu nie roztopi, długo będą w ręce chuchać chłopi”.

„Na Mikołaja porzuć wóz i zaprzęż sanie.”

„Gdy śnieg pada mówią, że święty Mikołaj brodą trzęsie”.

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą Mikołaja, jak i świątecznego wystroju klas. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Przybycie dostojnego gościa uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, na koniec obdarowały Go laurkami i ciasteczkami.

Teresa Nitka