previous arrow
next arrow
Slider

Problem smogu - prelekcja dla uczniów naszej szkoły w 2019 r.

        Nasz region od dawna słynął z czystego powietrza. Podhale było miejscem gdzie w XIX i w początkach XX wieku leczono choroby płuc. Niestety ten czas dawno przeminął, obecnie ciągle słyszymy o alarmujących doniesieniach o dużym zanieczyszczeniu powietrza również w naszej gminie. W związku z zaistniałym problemem władze Gminy Kościelisko zainstalowały na budynkach szkół w Dzianiszu, Kościelisku i Witowie czujniki powietrza Airly. Każdy mieszkaniec gminy może sprawdzić stan powietrza w swojej miejscowości wchodząc na stronę internetową Airly. Również na stronie naszej szkoły znajduje się specjalny odnośnik, który przekieruje nas na stronę gdzie dowiemy się o stanie powietrza w Witowie. Można również zainstalować na swoim telefonie (smartphone lub iphone) aplikację Airly. Na szkolnym korytarzu pojawiła się specjalna tablica gdzie codziennie będą podawane informację o aktualnym stanie powietrza w Witowie.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w spotkaniu na temat szkodliwości smogu. Pani prelegentka wyjaśniła najmłodszym uczniom naszej placówki czym jest smog oraz zademonstrowała działanie tablicy, która zawisła na szkolnym korytarzu.

Galeria zdjęć

Marta Osadzińska