previous arrow
next arrow
Slider

Zajęcia dla uczniów klasy II w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w 2020 r.

        Dnia 8 stycznia 2020 roku w ramach programu "Bliżej Tatr" drugoklasiści uczestniczyli w zajęciach edukacyjno - przyrodniczych organizowanych przez pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem. Tematem spotkania były "Tropy i ślady zwierząt".

Pani Alina Sidor wyjaśniła uczniom na czym polega różnica między tropem a śladem. Następnie dzieci wykonały odlewy gipsowe tropów wybranego zwierzęcia: dzika, lisa, jelenia, sarny czy wilka. Kolejnym zadaniem, z którym miały się zmierzyć było poszukiwanie skarbów w parku otaczającym budynek. Każda drużyna otrzymała mapę, która miała doprowadzić ich do celu. Wszystkim drużynom udało się wykonać zadanie, a w nagrodę znalezione skarby otrzymali na pamiątkę. Ostatnim punktem zajęć było obejrzenie makiety Tatr, spacer wśród leśnych zwierząt w specjalnie przygotowanej do tego celu sali, pobyt w jaskini oraz zabawa w sali odkryć.

Zajęcia organizowane przez pracowników TPN są bardzo ciekawe i pozwalają dzieciom aktywnie poznać przyrodę Tatr, prawa w niej rządzące oraz zasady obowiązujące w Parku. Wycieczka na długo zapisze się w pamięci drugoklasistów.

Renata Górak

Galeria zdjęć