Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu zespołu regionalnego "Mali Witowianie" w 2020 r.

Dnia 22 stycznia 2020 roku do szkoły przybyli liczni goście; rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Zostali oni zaproszeni na występ zespołu regionalnego „Mali Witowianie”.

Od wielu tygodni członkowie zespołu przygotowywali się pod opieką p. Agaty Szeligi i kierunkiem Państwa  Czesławy i Stanisława Sobczyków do jasełek bożonarodzeniowych.

Jak wszyscy wiemy Jezus przyszedł na świat pod Giewontem, na co dowodem jest znana kolęda góralska „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”. Nikogo więc już nie zdziwi, że jednymi z pierwszych, którzy złożyli hołd Świętej Rodzinie byli właśnie górale. Wiadomym jest, iż lud Podhala był ubogi, a jego największym skarbem, który mogli ofiarować Zbawicielowi, był śpiew i taniec góralski.

W inscenizacji wzięło udział mnóstwo dzieci, najmłodsi wyglądali uroczo w strojach góralskich, tańcząc i śpiewając dla nowonarodzonego Jezusa. Pięknie zaprezentowała się młodzież z klas starszych. Dziewczęta zachwyciły publiczność wspaniałym śpiewem, a chłopcy tańcem zbójnickim. Zespołowi podczas występu przygrywali: p. Andrzej Bzdyk, p. Maciej Obrochta i p. Maciej Gąsienica – Mracielnik.

Agata Szeliga

Marta Osadzińska