Ogłoszenie dotyczące powrotu uczniów klas I - III do nauki stacjonarnej od 18 stycznia 2021 r.

Szanowni rodzice

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, 18 stycznia klasy I - III wracają do stacjonarnego nauczania w szkołach. W celu zachowania właściwego reżimu sanitarnego, MEN wspólnie z GIS i MZ przygotował wytyczne, zobowiązujące szkoły do ograniczenia do minimum kontaktowania się poszczególnych klas.

Przedstawione poniżej zasady organizacji zajęć w poszczególnych klasach pozwolą nam dostosować się do obowiązujących zasad.

• oddział przedszkolny: rodzice przyprowadzają dzieci do szatni wejściem na salę gimnastyczną.

• klasa I i II: czas rozpoczęcia i zakończenia przerw klas uczących się na I piętrze zostanie zmieniony, tak aby uniemożliwiał kontakt uczniów obu klas.

• klasa III: uczniowie korzystają z wejścia głównego, następnie zmieniają obuwie w szatni po prawej stronie, kurtki pozostawiają w sali nr 4, uczą się natomiast w Sali nr 3 na parterze.

Świetlica szkolna funkcjonuje wg ustalonego harmonogramu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

Proszę również pamiętać o ogólnych zasadach sanitarnych:

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

3. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:

1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

2. dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

3. dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

1. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

2. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.