Dzień Dziecka w 2021 r.

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci. Najmłodsi: pięcio i sześciolatki z Oddziału Przedszkolnego przy naszej szkole mogli cieszyć się tego dnia wspaniałymi atrakcjami.

W Zakopanem najpierw obejrzeliśmy w kinie „Giewont” film „Krudowie 2”. Następnie gościł nas u siebie w pizzerii „Pasquale” niezwykle uprzejmy pan Zbyszek. Przygotował dla nas smaczne pizze, które wszyscy zajadali ze smakiem.

Kolejną atrakcją była wizyta w Wytwórni Lizaków. Tam odbył się pokaz wytwarzania kolorowych słodkości - bardzo ciekawy i zaskakujący. Wreszcie dzieci mogły samodzielnie wykonać lizaka, któremu nadały wybrany kształt. Obdarowani pysznymi cukierkami, wróciliśmy w doskonałych nastrojach do Witowa.

Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem Pani Moniki Lenard, która zorganizowała dzieciom tak wspaniałą rozrywkę.

Dzień Dziecka w klasie II – był zorganizowany na wesoło i zdrowo. Pierwszym punktem programu była krótka informacja na temat Międzynarodowego Dnia Dziecka. Następnie na sali gimnastycznej zostały zorganizowane gry i zabawy sportowe, które przygotowali sami uczestnicy. Na końcu rozegrano mecz mini piłki nożnej.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się gry planszowe oraz film „Pippi wśród piratów”. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach, które miały na celu również integrację zespołu klasowego.

Uczniowie klas IV - VI również świętowali tego dnia. Wraz ze swoimi wychowawczyniami dzieci udały się do zakopiańskiego kina "Sokół" na seans filmowy pt. "Co w duszy gra". Perypetie Joe Gardnera, nauczyciela muzyki, który wreszcie stanął przed swoją życiową szansą rozbawiły wszystkich, ale również wzruszyły. Po seansie przyszedł czas na "małe co nieco", a następnie powrót do Witowa.

Dzień Dziecka uczniowie klasy VII spędzili we własnym gronie, zgodnie z wcześniej zaplanowanym przez siebie scenariuszem. Przynieśli własne gry planszowe oraz poczęstunek. Chętni mieli okazję rozegrać turniej szachowy. Następnie, na boisku szkolnym został rozegrany mecz piłki nożnej i piłki siatkowej (na hali sportowej). Ostatnią atrakcją dnia było wspólne ognisko zorganizowane przez mamę jednego z uczniów. Młodzież spragniona kontaktów koleżeńskich, ograniczonych przez pandemię uznała ten dzień za bardzo udany.

Klasa VIII tego dnia pojechała do aquaparku w Zakopanem na kręgle. Następnie uczniowie udali się do kina „Giewont”, gdzie obejrzeli film pt. „Psy i koty 3”.

img_20210601_123246

Hanna Zych - Piczura

Marta Osadzińska

Teresa Nitka

Anna Gąsienica

Ewa Boczoń

Dnia 9 czerwca klasa III z wychowawczynią i rodzicami, dzięki gościnności księdza proboszcza i ks. Tadeusza Horwata udała się na plebanię na klasowego grilla z okazji Dnia Dziecka. Pogoda 1 czerwca nas nie rozpieszczała, dlatego pieczenie kiełbasek przeniesiono na późniejszy termin. Korzystając z pięknej pogody uczniowie bawili się na świeżym powietrzu. Chłopcy rozgrywali mecz piłki nożnej, dziewczynki bawiły się w "berka", a pozostali uczniowie wspinali się na ściance. Jednak największą atrakcją okazała się karuzela, która dostarczała dzieciom najwięcej emocji. Po wyczerpujących zabawach przyszedł wreszcie czas na skosztowanie przysmaków przygotowanych przez księdza Tadeusza i mamy, które bardzo się starały, żeby kiełbaski i tosty wszystkim smakowały. Co oczywiście się udało! Ks. Tadeusz umilał nam czas grą na gitarze, a wspólne śpiewanie dało nam dużo satysfakcji.

Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy!

Renata Górak

W dniu 11 czerwca 2021 pojechaliśmy do Zakopanego, aby świętować Dzień Dziecka (troszkę opóźniony). Opiekowały się nami wychowawczyni p. Elżbieta Lis - Chrapkiewicz i p. Magdalena Staszel. Najpierw poszliśmy do fabryczki cukierków Ciuciu Cukier Artist. Tam uczestniczyliśmy w pokazie produkcji, degustacji ciepłego cukierka oraz warsztatach karmelarskich. Każdy z nas wykonał własnoręcznie lizaka. Warsztaty zakończyły się wręczeniem Certyfikatu Młodego Karmelarza i paczuszki cukierków. Po słodkich doznaniach w kinie Giewont obejrzeliśmy film pt. "Tom i Jerry". Ostatnim punktem wycieczki był drewniany plac zabaw, gdzie ulubioną atrakcją okazał się domek z rurowymi zjeżdżalniami. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do domów.

Elżbieta Lis - Chrapkiewicz

20210611_113918_1024x767