Zabawa karnawałowa w 2022 r.

W dniu 1 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Korytarz w zimowej scenerii wyglądał inaczej niż na co dzień i zamienił się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawili się uczniowie klas I - III, a po południu klas IV -VIII. Dzieci wystąpiły w pięknych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: taniec na gazecie, taniec w parach z balonem, koc i imiona, brakujące krzesło oraz puszka Pandory. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami. Rada Rodziców przygotowała również dla dzieci poczęstunek i napoje.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za oprawę muzyczną oraz pomoc w przeprowadzeniu konkursów.

Szkoła nasza przyłączyła się również do akcji #armiadlamatyldy. Podczas balu można było nabyć ciasto i zasilić puszkę dla 7 miesięcznej Matyldy Różak, która urodziła się z ciężką wadą serca. Jedyna szansa, żeby ocalić Matyldzie życie, to droga operacja w USA.

W ramach podjętych działań zebraliśmy 10 084 zł. Pieniądze zostaną przekazane na konto pomocowe siępomaga.pl.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom za zaangażowanie i aktywne włączenie się w przeprowadzone działania. Dziękujemy!!!

Teresa Nitka