XIII Gminne Zawody w Narciarstwie Zjazdowym.

W dniu 3 marca 2022 roku odbyły się XIII Gminne Zawody w Narciarstwie Zjazdowym. Impreza została tradycyjnie już zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Witowie, a otworzył ją dyrektor szkoły mgr Leszek Szlachtowski.

Dzięki życzliwości i hojności Państwa Skorusów dzieci mogły przez kilka godzin cieszyć się „białym szaleństwem” na wyciągu narciarskim „Uboc”.

Wśród zaproszonych gości byli: wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego p. Jan Piczura, radni Gminy Kościelisko: p. Maciej Krzeptowski i p. Małgorzata Lasak.

W tym roku liczba uczestników przekroczyła 140 osób a piękna, słoneczna pogoda podniosła walory zawodów. Po zakończonych zawodach dyrektor Szkoły w Witowie udekorował najlepszych sportowców.

W każdej kategorii wiekowej zdobywcy miejsc od I do III otrzymali medale, a z kolei dyplomami uhonorowano zawodników, którzy zajęli miejsca od I do VI. Ponadto nagrodzono zawodników, którzy najszybciej pokonali trasę slalomu. Byli to:

• Wesołowska Julia – SP Kościelisko
  • Gruszka Mariusz – SP Dzianisz

dsc_5828_1024x684

Nagrody za najszybszy przejazd wręczali p. Jan Piczura i p. Maciej Krzeptowski w imieniu wójta Gminy Kościelisko.

Ponownie nie zawiodła Rada Rodziców ze szkoły w Witowie, która zadbała o to, aby każde dziecko otrzymało ciepłą herbatę oraz bułkę, zaś strażacy z OSP Witów stanowili zabezpieczenie medyczne zawodów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

Wyniki (pliki do pobrania):

Klasa VII

Klasa VIII