Dzień Dziecka i Dzień Patrona w 2022 r.

W Dniu Dziecka, 1 czerwca 2022 roku, wszyscy uczniowie szkoły pod opieką wychowawców udali się na pieszą wycieczkę do Roztok przez Płazówkę. Przy kaplicy św. Anny ksiądz Tadeusz Horwat odprawił krótkie nabożeństwo nawiązujące do postaci Patrona naszej szkoły, ks. Leona Musielaka. Następnie uczniowie udali się drogą leśną nad rzekę. Tam uczniowie klasy "0" – III układali kamienne budowle, klasy IV – VI rozwiązywały na wyznaczonych w lesie stacjach zadania, a wychowankowie kl. VII – VIII szukali ukrytych skrzynek w ramach gry terenowej, opartej na systemie GPS – Geocaching.

W tym czasie członkinie Rady Rodziców przygotowywały ognisko z pysznym poczęstunkiem. Po posiłku uczestnicy wyprawy próbowali swoich sił w przeciąganiu liny.

Uczniowie zmęczeni, opaleni i pełni wrażeń wrócili do domów.

W imieniu nauczycieli i uczniów dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie ogniska i poczęstunku.

Anna Gąsienica

dsc 0014 1600x1067