Wycieczka uczniów klas II i III do Zatoru w 2022 r.

9 czerwca uczniowie drugiej i trzeciej klasy naszej szkoły udali się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Zatorze. Po dwugodzinnej podróży pierwszą atrakcją był rejs łodzią w Parku Mitologii. Była to idealna okazja, by na własne oczy zobaczyć Zeusa, Hadesa, Dionizosa oraz poznać postaci mityczne, stwory i herosów. Kolejnym punktem programu był Park Ruchomych Dinozaurów. Gigantyczne gady, które niegdyś siały postrach na Ziemi – to między innymi ogromne roślinożerne zauropody oraz mięsożerny T-Rex. Większość eksponatów porusza się i wydaje dźwięki, dlatego przechadzka po tej ścieżce edukacyjnej sprawiła najwięcej emocji. Następnie udaliśmy się do kina 3D, w którym obejrzeliśmy film na temat tego, jak te ogromne gady żyły na Ziemi i jak to się stało, że wyginęły. Natomiast w lunaparku najwięcej radości sprawiło dzieciom skorzystanie z różnych atrakcji. Na koniec odwiedziliśmy również dom do góry nogami oraz Park Owadów.

Teresa Nitka