Dzień Regionalny w 2022 r.

13sty czerwca w naszej szkole obfitował w muzyczne doznania, a wszystko to za sprawą Dnia Regionalnego, którego motywem przewodnim w tym roku szkolnym była właśnie muzyka góralska.

Uczniowie zebrali się w szkole o godzinie 9:00 rano i po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu zaproszonych gości przez pana Dyrektora posłuchali wykładu pana Szymona Bafii na temat instrumentów pasterskich. Kolejną atrakcją zaplanowaną w tym dniu był występ zespołu Mali Witowianie. Pod czujnym okiem instruktorów, pani Pauliny Mielcarz oraz pana Andrzeja Bzdyka, członkowie zespołu stanęli na wysokości zadania i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności taneczno - wokalne. Po występie zespołu grupa muzyczna uczniów pana Macieja Gąsienicy - Mracielnika zagrała opracowane na zajęciach nuty góralskie a następnie klasy "0" - III udały się z panem Mracielkiniem na krótką prelekcję na temat śpiewek góralskich oraz instrumentów używanych przez górali. Starsze klasy w tym samym czasie rywalizowały między sobą w konkursie wiedzy o muzyce góralskiej. W kategorii IV - VI zwyciężyła klasa IV, na miejscu drugim uplasowała się klasa VI natomiast miejsce 3 zajęła klasa V. W kategorii klas VII - VIII obie drużyny nie dały za wygraną i zdobyły pierwsze miejsce remisując.
Wszystkie klasy zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany na tę okazję przez Radę Rodziców. Dzieci młodsze udały się na warsztaty plastyczne przygotowane przez panią Reginę Mrowcę - Kenar a starsza grupa uczniów obejrzała spektakl o kopciuszku w wersji góralskiej.
Mieliśmy również przyjemność posłuchać nieplanowanego występu góralskiego kwartetu w składzie Agnieszka Jasionek, Michał Chrobak, Filip Jamrych i Andrzej Bzdyk, który okazał się miłym akcentem na zakończenie dnia.
Agata Szeliga

dsc 0103 1600x1067