Kolonia letnia w Kobylnicy w 2022 r.

Od lat kwitnie współpraca między zaprzyjaźnionymi gminami: Kościelisko i Kobylnica. W jej wyniku rok rocznie młodzież z naszej gminy udaje się na wypoczynek nad morze, a z kolei młodzież z Kobylnicy przyjeżdża w góry. W tym roku jednakże nastąpiły pewne zmiany. Szkoła w Kobylnicy, w której zazwyczaj goszczą nasi koloniści poddana została remontowi. Dlatego dzieciaki przebywały w tym roku w szkole w Sycewicach.

Koloniści ruszyli w swą podróż przez całą Polskę w dniu 2 lipca (sobota). Po przybyciu do Sycewic zostali zakwaterowani w budynku szkoły. Już następnego dnia na uczestników kolonii czekała moc atrakcji – wyjazd do Ustki. Pierwsze spotkanie z morzem było bardzo udane, pogoda dopisała. Można było zażywać morskich i słonecznych kąpieli.

W kolejnych dniach dzieciaki miały okazję bliżej zapoznać się z naszym Morzem Bałtyckiem, a to za sprawą rejsu na pirackim okręcie „Unicus”. Bardzo przyjemny okazał się również spacer ścieżką dydaktyczną z Orzechowa przez Wydmę Orzechowską do Ustki.

Gdy pogoda troszkę się popsuła młodzież mogła miło spędzić czas podczas seansu kinowego pt. „Minionki: Wejście Gru”. Animacja wszystkim niezmiernie się podobała i ubawiła do łez.

Podczas niemalże dwutygodniowego wyjazdu nie zabrakło również ciekawych wycieczek. Jedna z nich zawiodła nas w okolice Łeby na "Farmę Alexa". Na farmie królika Alexa dzieciaki spędzały czas na świeżym powietrzu bawiąc się w labiryncie kukurydzy, odbywając przejażdżkę na przyczepie traktora i grając w golfa. Niezmiernie interesujący okazał się być wyjazd do Parku Edukacyjnego – ZOO w Tuchlinie, gdzie dzieciaki mogły podziwiać egzotyczne zwierzęta (węże, jaszczurki, papugi, ryby, pająki itp.), a niektóre nawet wziąć na ręce i pogłaskać. Nie lada niespodzianką był wyjazd do MEGALANDI gdzie dzieciaki błądziły w lasku między ogromnymi przedmiotami powiększonymi przez czarodzieja Megaliusza.

Wieczory też były bardzo emocjonujące m. in. za sprawą koncertu Dawida Kwiatkowskiego w Kobylnicy. Młodzież była bardzo podekscytowana mogąc na żywo podziwiać młodego piosenkarza.

Dnia 13 lipca młodzież z Gminy Kościelisko powróciła do swoich domów pełna nowych doświadczeń, wspomnień, z plecakami wypchanymi pamiątkami znad morza.

Marta Osadzińska

20220704 134205 1600x900