LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - pierwsze spotkanie z LEGO Spike Prime.

1920x810

Dnia 28 września uczniowie klasy IV po raz pierwszy mieli okazję zapoznać się z zestawami robotycznymi LEGO Spike Prime, których zakup został sfinansowany z projektu Laboratoria Przyszłości.

Chłopcy i dziewczynki w ramach zajęć informatycznych przetestowali działanie wszystkich dostępnych w zestawach Spike czujników. Było to możliwe dzięki specjalnej aplikacji LEGO SPIKE zainstalowanej na każdym laptopie. Programowanie czujników w aplikacji za pomocą bloków nie sprawiło dzieciakom problemu, gdyż programowanie blokowe jest im znane doskonale dzięki aplikacji Scratch. Następnie z dużym zaangażowaniem zabrali się do budowy swojego pierwszego LEGO robota - pieska KIKI, który dzięki zastosowanemu czujnikowi będzie mógł rozpoznawać kolory i na nie reagować za pomocą różnych dźwięków. Samo programowanie gotowych robotów odbędzie się już na kolejnych zajęciach.

Marta Osadzińska

20220928 125608 1600x1200