LEGO BricQ na zajęciach programowania - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Podczas zajęć programowania na przełomie listopada i grudnia 2022 roku uczniowie klasy V i VI zapoznali się z zestawami klocków LEGO BricQ.

LEGO® Education BricQ Motion Prime pozwala zaangażować uczniów klas 4–8 szkoły podstawowej w naukę przedmiotów STEAM za pomocą eksperymentowania z siłami, ruchem i oddziaływaniami w kontekście sportu. Zestaw BricQ Motion Prime umożliwia praktyczną naukę w prosty sposób, zapewniając uczniom wiele satysfakcjonujących chwil osobistego odkrywania praw fizyki, kiedy wprawiają klocki LEGO w ruch bez użycia technologii.

20221201 120153 1600x1200

562-elementowy zestaw oferuje szeroki wybór klocków specjalnych, takich jak koła zębate, koła, kulki, ciężarki i elementy pneumatyczne, 4 minifigurki i wiele więcej, a tace do sortowania klocków w odpowiednich kolorach ułatwiają proces budowania i umożliwiają szybkie i sprawne sprzątanie na koniec zajęć. W zestawie znajdują się również elementy zamienne oraz wydrukowane instrukcje budowania zawierające inspirujące pomysły, które ułatwią uczniom poznawanie fizyki w akcji.

laboratoria

Zestawy zostały zakupione w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Na pierwszych zajęciach z tymi zestawami klocków uczniowie obu klas zbudowali swój pierwszy projekt - akrobatę. Co jest fajniejsze od drążka gimnastycznego? Drążek gimnastyczny na samochodzie! Zbudowaliśmy więc samochód napędzany przez akrobatę.

Marta Osadzińska