previous arrow
next arrow
Slider

Dzień Dziecka i Dzień Matki 2011r.

        26 maja b.r. z okazji Dnia Matki w naszej szkole doszło do niecodziennego spotkania. Otóż grupa dzieci z miejscowego przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Córek Bożej Miłości przygotowała przedstawienie pt: "Królewna Śmieszka" i pod egidą siostry Darii oraz siostry Agnieszki z owym przedstawieniem wystąpiła w obecności uczniów oddziału zerowego. W przedstawieniu wzięły udział niemalże wszystkie dzieci z przedszkola a swoim występem wzbudziły ogromny podziw wśród uczniów "zerówki", ich wychowawczyni p. Barbary Udziela oraz dyrekcji szkoły w osobie p. Agnieszki Maryniarczyk. Dzieci zaprezentowały występ bogaty w liczne piosenki, tańce a przede wszystkim różnorodne teksty literackie. Nasi wychowankowie zostali zaproszeni z rewizytą do przedszkola w Dzień Dziecka.

Galeria zdjęć

      Pierwszego czerwca 2011 roku, w Dzień Dziecka klasa I SP brała udział w wyprawie nad rzekę, gdzie rodzice przygotowali niespodziankę - ognisko i pieczone kiełbaski. Klasa II SP pojechała na pielgrzymkę do Krakowa i Łagiewnik, klasa trzecia również udała się na wycieczkę - do Wieliczki, gdzie zwiedzali Zabytkową Kopalnię Soli oraz Muzeum Żup Krakowskoch. W towarzystwie przewodnika dzieci pokonały trasę, którą tworzyły 22 komory połączone chodnikami o długości ok. 2 km. Czas zwiedzania kopalni oraz muzeum trwał około 3 godzin.  Uczniowie mogli podziwiać najpiękniejsze komory i chodniki, podziemne kaplice i jeziora. Wrażenie na dzieciach wywarła przepiękna Kaplica św. Kingi, Komora Sielec, Poprzecznia Kunegundy, Komora Weimar, a przede wszyskim dreszczyku emocji dostarczył wyjazd na powierzchnię czteropiętrową windą. Po posiłku, na zakończenie wycieczki uczniowie obejrzeli film w 3D "Kung Fu Panda ".

Galeria zdjęć

W szkole pozostali uczniowie klas IV - VI SP i I - III Gim. Ci pierwsi uczestniczyli w ekologicznym konkursie wiedzy i happeningu plastycznym. Natomiast gimnazjaliści na hali sportowej rozgrywali mecze piłki ręcznej i siatkowej. Wszyscy świętujący jedli pączki, pili soki i cieszyli się z wygranych. Dzień dziecka upłynął w radosnej atmosferze.

Galeria zdjęć